2:1
Румъния

Румъния

65' - Богдан Станку

• 90' Край на мача! Франция победи Румъния с 2:1 в чудесен първи мач на Евро 2016!

• 90' Сисоко напредва и стреля, но в аут.

• 90' Последна смяна в мача. Героят Пайе НАПУСКА СЪС СИЛЗИ НА ОЧИТЕ ОТ РАДОСТ ЗА ГОЛА И СТРАХОТНОТО СИ ПРЕДСТАВЯНЕ, в игра влиза Муса Сисоко.

• 90' Три минути продължение на мача!

• 88' ГООООООООООООООООЛ! НЕВЕРОЯТЕН ГОЛ НА НАЙ-ДОБРИЯ НА ТЕРЕНА ПАЙЕ! Той получи пред наказателното поле и с феноменален удар в далечния горен ъгъл едва не скъса мрежата за 2:1 за Франция. КАКЪВ ГОЛ САМО, КАКЪВ ГОЛ!!!

• 82' Последна смяна за Румъния. Попа е заменен от Торже.

• 81' Контра за Франция, Марсиал напредва, прави двойно с Жиру и стреля от границата не пеналта по земя, но право в ръцете на вратаря.

• 80' Далечен и мощен изстрел на Хобан в аут.

• 78' И Попа получава жълт картон.

• 77' Дешан предприема атакуваща смяна. От игра излиза Погба за сметка на по-офанзивния Марсиал.

• 72' Втора смяна за Румъния. Стинчиу е сменен от Чипчиу.

• 69' Жълт картон за Жиру.

• 67' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Жиру пада в наказателното поле и протестира, но нарушение не е отсъдено!

• 66' Смяна във Франция! Гризман излиза, влиза Коман.

• 65' ГОООООООЛ! Станку застава зад топката, стреля в долния ляв ъгъл, Лорис се мята в другия и резултатът е изравнен - 1:1!

• 64' ДУЗПА ЗА РУМЪНИЯ! Евра подложи крак на Станчиу, който падна и съдията посочи бялата точка!

• 61' Първа смяна в мача. Андоне напуска терена, влиза Алибек.

• 58' ГОООООЛ! Жиру открива резултата! Пайе центрира, нападателят надскача Татарушану и с глава хвърля в екстаз "Стад дьо Франс"!!!

• 57' ФРАНЦИЯ ОТНОВО ПРОПУСКА ЧУДЕСНА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ГОЛ! Най-добрият на терена Пайе намира Погба в наказателното поле, халфът стреля мощно, но Татарушану отново е на мястото си и спасява.

• 52' ШАНС ЗА ФРАНЦИЯ! Жури е изведен от Пайе в наказателното поле и стреля, но право в ръцете на Татарушану.

• 48' НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК ЗА ГОСТИТЕ! Станчиу центрира отлично в наказателното поле, Станку засича със странична ножица и насочва топката към далечнаия ъгъл, но тя минава покрай гредата.

• 46' Начало на второто полувреме.

• 45' Край на първото полувреме.

• 45' ОПАСНО! Жиру засича мощно с глава последвалото центриране, но над вратата.

• 45' Пайе центрира като по учебник в наказателното поле, Григоре с перфектна намеса чисти в корнер.

• 45' Разван Рац също е официално предупреден.

• 44' Фаул за Румъния, следва центриране и разбъркване, Погба обаче не успява да нанесе решаващия удар.

• 37' НОВ ПРОПУСК ЗА ФРАНЦИЯ! Пайе пуска отличен пас отдясно, Гризман засича с едно докосване, получава се рикошет и топката напуска очертанията на игрището.

• 32' Първи жълт картон в мача. Получава го Кирикеш.

• 27' Далечен удар на Погба, топката е насочена точно към сглобката на вратата, но излиза в аут.

• 26' Два последователни корнера за Франция, накрая Татарушану спокойно лови топката.

• 24' В последните минути Румъния повече владее топката, но няма интересни моменти.

• 15' Страхотно начало на мача на "Стад дьо Франс"!

• 14' ГРЕДА! Отлично включване на Саня отдясно, следва центриране към Гризман, който при първия опит не успява да стреля. Топката обаче се връща в него, засича с глава, но в левия страничен стълб!

• 11' ЗЛАТЕН ШАНС ЗА ФРАНЦИЯ! След изпълнението на корнера, домакините разиграват топката, Пайе центрира в наазателното поле, където Жиру засича с глава, но на милиметри от целта.

• 10' Мощен удар на Гризман, получава се рикошет и топката излиза в корнер.

• 7' Изненадващо начало на мача! Северните ни съседи са далеч по-активният отбор на терена!

• 5' НОВ ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! Андоне засича с глава към далечния ъгъл, но сантиметри не му достигат, за да открие резултата!

• 4' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА РУМЪНИЯ! След изпълнението на корнера, се получва меле, Станку засича на 2 м от вратата, но Лорис демонстрира великолепна класа и спасява.

• 4' Опасна атака за гостите, Рами чисти в корнер.

• 3' Първи удар в мача! Отправя го Пинтили, който засича от воле от далечно разстояние, но праща топката високо над вратата.

• 1' Начало на Евро 2016! Мачът Франция - Румъния започна, а заедно ще проследим всичко най-интересно, което се случва на "Стад дьо Франс"!

• 0' До старта на Евро 2016 остават броени минути. Домакинът Франция посреща Румъния в първия мач от турнира, който ще се играе на националния стадион "Стад дьо Франс". Срещата в парижкото предградие Сен Дени започва в 22:00 часа българско време и логично трибуните са изпълнени до краен предел. Да си пожелаем качествен футбол с много голове.