Испания

1:0
Чехия

Чехия

• 90' Край на мача! Испания постигна много трудна, но сладка победа над коравите чехи. Европейският шампион започна с успех защитата на титлата си!

• 90' КАКЪВ ШАНС ЗА ЧЕХИЯ! Владимир Дарида отправи топовен шут, но Давид Де Хеа изби.

• 87' Натискът на Испания даде резултат! След поредното продължително разиграване Андрес Иниеста пропи по лявото крило и пусна фин пас към съотборника си от Барселона. Пике се извиси и с глава най-накрая вкара топката зад Петър Чех - 1:0 за Испания.

• 87' ГОООООЛ ЗА ИСПАНИЯ! ЖЕРАР ПИКЕ ВКАРА НА ПЕТЪР ЧЕХ!

• 86' Втора смяна за Чехия. Йозеф Шурал сменя Теодор Габре Селасие.

• 82' Последна смяна за Испания. Педро сменя Нолито.

• 80' Испания притежава топката в 67% от игровото време.

• 76' Акробатично изпълнение на Ариц Адуриц със задна ножица. Неточен удар, а освен това нападателят беше и в засада.

• 75' Първа смяна за Чехия. Давид Лафата влиза на мястото на Томаш Нецид.

• 73' Хубав удар на Давид Силва от границата на наказателното поле. Петър Чех само изгледа как топката минава встрани от гредата.

• 71' Нов пропуск на Испания. Давид Силва изведе по прекрасен начин Жорди Алба зад защитата на Чехия. Левият бек обаче не успя да реагира добре и топката му бе избита в ъглов удар.

• 70' Втора смяна за Испания. Тиаго Алкантара се появи на терена за сметка на Сеск Фабрегас.

• 66' КРИТИЧНО! След ново статично положение в наказателното поле на Испания, Жерар Пике изби в критична точка на метри от голлинията.

• 62' Първа смяна в състава на Испания. Напуска Алваро Мората, а на негово място влиза Ариц Адуриц.

• 60' Далечен удар на Иниеста. Петър Чех улови без проблеми.

• 58' НЕВЕРОЯТНО ПОЛОЖЕНИЕ ЗА ЧЕХИЯ! Крейчи центрира от свободен удар отдясно, Роман Хубник остана непокрит и отклони топката. Давид Де Хеа обаче се разтегна максимално и спаси.

• 55' Над стадиона в Тулуза заваля дъжд. Испанците отново владеят инициативата, но засега не могат да отбележат.

• 54' 9-ти ъглов удар за Испания от началото на мача. Отново без опасност за Петър Чех.

• 45' Край на първото полувреме. Испания имаше предимство в притежанието на топката и положенията пред двете врати. Петър Чех обаче бе непробиваем. Предстоят много интересни втори 45 минути.

• 45' Първа опасност и пред вратата на Испания. Томаш Несид беше сам на границата на наказателното поле и стреля без забавяне. Де Хеа обаче спаси уверено.

• 43' Нова бърза атака на Испания е спряна заради засада. Нолито на лявото крило не бе никак доволен от решението на страничния арбитър.

• 41' Нов пропуск на Испания! Давид Силва получи хубав пас от Хуанфран, но Чех скъси ъгъла и успя да отбие.

• 40' КРИТИЧНО! Отново Петър Чех показа класа след удар на Жорди Алба. Последва страхотно разбъркване в полето на Чехия, а капитанът Томаш Росицки в крайна сметка изби.

• 39' Андрес Иниеста видя, че Петър Чех не е на вратата си и опита да го прехвърли с удар от над 40 метра. Топката обаче мина далеч от целта.

• 35' Пробив на Нолито по лявото крило, подаде на Серхиоп Бускетс на дъгата на наказателното поле. Халфът стреля от воле, но над гредата.

• 31' Мората и Алба комбинираха успешно по лявото крило, Алба центрира прострелно, но Перът Чех улови хладнокръвно. Натиск на Испания в последните минути!

• 29' ОПАСНО БЛИЗКО! Диагонален удар на Алваро Мората. Топката мина на сантиметри от страничната греда.

• 26' Нова опасност пред вратата на Чехия. Андрес Иниеста пусна хитър пас към точката на дузпата, но чехите успяха да избият.

• 22' Самостоятелен пробив на Андрес Иниеста, топката му беше избита и излезе в ъглов удар. И в това отношение равенство - 2:2. След изпълнението не излезе нищо по-опасно.

• 16' ОПАСНОСТ! Първата много опасна атака пред вратата на Чехия. Хуанфран и Давид Силва комбинираха по дясното крило, топката стигна до Алваро Мората, който стреля без забавяне от вратарското поле. Петър Чех обаче бе заел прекрасна позиция и спаси.

• 15' Центриране на Давид Силва отляво. Жерар Пике скочи за топката, но беше изпреварен от защитник на Чехия и опасността премина.

• 9' Прибив на Нолито по дясното крило. Нападателят тръгна към центъра и подаде на Алваро Мората, който стреля, но бе в засада.

• 8' Остро центриране на Хуанфран отдясно, Хубник обаче успя да избие в невралгичната зона.

• 5' ОПАСНОСТ! Дарида стреля от свободен удар на около 25 метра от вратата на Де Хеа. Топката обаче се отклони от стената.

• 3' Чехите внесоха напрежение в полето на "Ла Фурия", след като изпълниха два ъглови удара. Испанците обаче се справиха добре.

• 2' Както се и очакваше, испанците поеха контрола върху топката и с къси и продължителни разигравания опитват да намерят пространства в сгъстената защита на чехите.