Румъния

1:1
Швейцария

Швейцария

• 93' Край на мача! Логично равенство 1:1 между Румъния и Швейцария, което запазва шансовете и на двата тима да продължат напред.

• 91' Румънците действат по-активно в последните минути, но не стигат до добри положения. Шакири е недоволен от смяната си малко преди края.

• 84' Голмайсторът за Румъния Станку отстъпва мястото си на Андоне. Ангел Йорданеску търси победата с двама нападатели.

• 83' Смяна за Швейцария, като Джемайли е заменен от Ланг.

• 77' Шакири стреля в стената от свободния удар, а след това Мехмеди е точен, но Татарушану се намесва без проблеми. Веднага след това Джемайли не е точен от добра позиция. Това са силни минути за Швейцария.

• 76' Пореден картон, този път за Григоре, който спира Емболо на опасно място пред наказателното поле.

• 74' Атрактивно изпълнение на Шакири. Ножичният му удар обаче е далеч от целта.

• 69' Хубав удар! Торже опитва късмета си от около 35-40 метра и праща отлична топка към левия ъгъл, но Зомер успява да избие.

• 68' Швейцарците са в подем! Влезлият минути преди това Бреел Емболо е оставен да засече с глава, но от границата на вратарското поле стреля покрай вратата.

• 65' Точен удар на Кешеру, но без проблеми за Зомер, който спокойно спасява.

• 64' Първа смяна и за Швейцария, като логично Сеферович е заменен.

• 62' Втора смяна за Румъния. Рац е заменен от Филип.

• 56' ГОЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! След корнер топката не е избита и попада на пътя на Мехмеди, който с мощен шут по диагонала бележи за 1:1!

• 52' Важна намеса на Джуру, който изби в корнер, след опасно подаване на Торже отдясно.

• 50' Първи картон за Швейцария и той е на сметката на Гранит Джака, който спъва Сапунару.

• 46' Точно влезлия от пейката Хобан има възможност да стреля по диагонала, но не е точен.

• 46' Начало на второто полувреме, като за Румъния има смяна и Хобан се появява на мястото на Пинтилий.

• 45' Край на първото полувреме. Румъния води на Швейцария с 1:0, но швейцарците определено могат да съжаляват, че не вкараха.

• 44' Лихтщайнер стреля точно с глава, но е с гръб към вратата и за Татарушану няма проблеми.

• 38' ПРОПУСК ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Джемайли е оставен да стреля от границата на наказателното поле с глава, но праща топката встрани.

• 37' Абсолютно глупав картон на Кешеру. В средата на терена той задържа съперник и естествено е санкциониран.

• 33' Рикардо Родригес стреля от свободен удар, като праща топка във вратарския ъгъл, но Татарушану е сигурен и лови.

• 28' ГРЕДА! След центриране от свободен удар отбраната на Швейцария не успява да избие, топката попада в краката на Сапунару, който обаче стреля в страничната греда и пропуска отлична възможност за Румъния.

• 25' Удар на Кипчу по диагонала, но покрай далечния ъгъл.

• 24' Нов картон, този път за Кипчу, който задържа Лихтщайнер.

• 22' Препелица получва картон за грубо влизане отзад.

• 21' СТРАХОТЕН УДАР! Фабиан Шер стреля от въздуха, но Татарушану успява да избие.

• 18' ГОЛ ЗА РУМЪНИЯ: Станку е точен от бялата точка, като не оставя шансове на Зомер и го праща в другия ъгъл. Втори гол на Станку в надпреварата.

• 18' ДУЗПА ЗА РУМЪНИЯ!

• 16' НОВ ПРОПУСК НА СЕФЕРОВИЧ! Нова отлична възможност е пропиляна от нападателя, който е изведен сам срещу вратаря, но бие по земя в тялото му. Това бе прекрасна ситуация за гол.

• 12' Швейцарците играят по-добре в последните минути. Много са активни по левия фланг, но няколкото центрирания не им носят успех.

• 6' ШАНС! След равностойни първи минути без опасни ситуации, в 6-ата швейцарците стигат до положение. Харис Сеферович остава сам на около 14-15 метра и стреля към далечния ъгъл, но покрай гредата.

• 1' Начало на двубоя. Секунди след старта румънците атакуват опасно, но центрирането в наказателното поле не носи нищо.

• 0' Важен мач от група А на Евра 2016. Без промени в състава на Швейцария, който е с 3 точки в актива си. За Румъния има няколко разлики от първата среща. Играчите на Лудогорец Клаудиу Кешеру и Андрей Препелица стартираха.