Англия

Англия

92' - Даниел Стъридж

56' - Джейми Варди

2:1
Уелс

Уелс

42' - Гарет Бейл

• 94' Край на мача!

• 92' ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! Даниел Стъридж носи победата на Англия! Нападателят проби в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл за 2:1!

• 90' Удар на Гари Кейхил с глава след корнер, но над вратата.

• 86' Чистите ситуации липсват, като и двата тима действат предимно с мисъл за защита.

• 80' Джони Уилямс стреля над вратата за Уелс. Драконите определено се успокоиха, а и англичаните сякаш намалиха натиска приемайки, че равенството може би не е чак толкова лошо.

• 79' Удар на Руни е блокиран от двама играчите хвърлили се в краката му.

• 73' Ходжсън пуска и младока Маркъс Рашфорд в търсене на победата. Уелсците обаче играят добре в последните минути.

• 72' Втора смяна за Уелс: Робсън-Кану е заменен от Джони Уилямс.

• 67' Джо Ледли получава контузия и е заменен от Дейвид Едуардс.

• 66' Англичаните са вдъхнонети и натискат. Стъридж стреля, но неточно.

• 62' Разбъркване в наказателното поле не Уелс след свободен удар на Руни, но няма кой да стреля.

• 61' Грубо нарушение на Бен Дейвис срещу Лалана, картонът е заслужен.

• 56' ГОЛ НА ЗА АНГЛИЯ! Варди изравнява с удар отблизо! Уелсците искат засада, но при отклоняването на топката тя е отбита от Ашли Уилямс, така че засада няма.

• 55' Руни стреля опасно към далечния ъгъл, но Хенеси избива. Това бе добър шанс.

• 55' Удар на Рамзи, който е спасен от Харт.

• 54' Мъките на Англия продължават. Англичаните владеят топката, но не могат да се справят със сгъстената отбрана на противника.

• 46' Ходжсън очаквано реагира, правейки промени, но дали не трябваше сред титулярите да има промени?

• 46' Две смени за Англия - Стъридж и Варди вместо Стърлинг и Кейн.

• 45' Край на първото полувреме! Англичаните играха по-добре, но не бяха ефективни в атака, докато Уелс дочака своя шанс и води след поредната вратарска издънка на Джо Харт!

• 42' ГОЛ ЗА УЕЛС! Уелсците дочакаха своя шанс и кой друг ако не Гарет Бейл с любезната помощ на Джо Харт. Бейл стреля от свободен удар от над 30 метра, но неясно защо Харт не успя да избие както трябва. Уелс е напред след втория гол на Бейл от свободен удар!

• 36' Добро положение за англичаните! Смолинг стреля опасно с глава след корнер, но малко встрани. Добра ситуация за Англия.

• 32' Англичаните искат дузпа! Бен Дейвис докосва откровено топката с ръка след центриране, след като преди това играе с глава. Реферът обаче преценява, че действа неволно и не отсъжда нищо.

• 26' Добра ситуация за Англия! След отсъдено нарушение за симулация на Дани Роуз, Руни центрира и Кейпил отклонява с глава, но в ръцете на Хенеси.

• 22' Ужасяващо изпълнение на Хари Кейн от свободен удар - високо и неточно.

• 16' В следващите минути не се случва нищо опасно пред вратите, въпреки че англичаните продължават да бъдат по-активни.

• 10' Бейл се измъква отляво на наказателното поле, но ударът му е блокиран.

• 7' СТРАХОТЕН ШАНС ЗА АНГЛИЯ! Адам Лалана се измъкна отдясно и намери отлично пред вратата Стърлинг, който обаче зесече над целта. Той определено трябваше да вкара.

• 3' Корнер за Англия. Той не носи нищо, но е изпълнен от Уейн Руни, вместо от Хари Кейн, който центрираше в първия мач от тези позиции.

• 2' Още в началото стратегията на Уелс е ясна. Плътно прибрани в своята половина и преса, когато топката е в нея. Англичаните трябва да покажат търпение.

• 1' Начало на двубоя. Победа за Уелс ще осигури първото място на тима в групата и сигурна позиция на 1/8финалите, но англичаните не могат да си позволят поражение.

• 0' Минути преди началото на двубоя. Три промени в състава на Уелс от предишния мач, като Драконите започват с трима централни защитници. За Англия Рой Ходжсън не прави промени в своя състав.