Хърватия

Хърватия

88' - Иван Перишич

45' - Никола Калинич

2:1
Испания

Испания

7' - Алваро Мората

• 90' Край на мача!

• 90' Какъв шанс за Испания? Удар на Давид Силва беше избит от защитник на Хърватия.

• 90' Последна смяна за Хърватия. Крамарич заменя героя Перишич.

• 90' Втора смяна за Хърватия. Излиза Пяца за сметка на Чоп.

• 88' ГОООООЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! Бърза контраатака завърши с удар на Иван Перишич в близкия ъгъл на Давид Де Хея - Хърватия направи пълен обрат!

• 84' Последна смяна за Висенте Дел Боске - Тиаго Алкантара влиза на мястото на Сеск Фабрегас.

• 82' Първа смяна за Хърватия. Матео Ковачич заменя Марко Рог.

• 72' СЕРХИО РАМОС ИЗПУСНА ОТ БЯЛАТА ТОЧКА. Защитникът на Реал Мадрид стреля в десния ъгъл на Субашич, който обаче го усети и успя да избие. Резултатът продължава да е 1:1.

• 70' Шиме Вършалко получи жълт картон, след като извърши нарушение срещу Давид Силва за дузпата. Поне така смяташе главният съдия.

• 70' Дарио Сърна получава жълт картон заради протестите си от решението на рефера.

• 70' ДУЗПА ЗА ИСПАНИЯ!

• 67' Серхио Рамос отклони с глава центриране на Давид Силва от корнер. Топката мина на сантиметри от страничната греда.

• 67' Втора смяна в тима на Испания. Ариц Адуриц зае мястото на голмайстора Алваро Мората.

• 64' ПРЕТЕНЦИИ НА ХЪРВАТИТЕ ЗА ДУЗПА! Пяца падна в наказателното поле на Испания след съприкосновение със защитник на противника. Бьорн Куиперс не трепна.

• 60' Първа смяна в отбора на Испания. Влиза Бруно Сориано на мястото на Нолито.

• 57' НОВА КРИТИЧНА СИТУАЦИЯ! След поредното разбъркване в наказателното поле на Испания удар на Тин Йедвай бе избит от Де Хеа. След това Марко Пяца стреля със задна ножица, но встрани от вратата.

• 56' Опасно центриране на Иван Ракитич от свободен удар. Напрежението за испанците продължава - ъглов удар.

• 54' Интересна ситуация за Испания. Алба центрира отляво, а Мората отклони, но неточно. Нападателят отново нервничи срещу Йедвай, а след това се закани и на Иван Перишич.

• 48' Давид Силва подаде надясно към Хуанфран, който стреля високо над вратата.

• 46' Начало на второто полувреме, без смени в двата отбора.

• 45' Давид Де Хеа допусна първи гол след 494 минути "суха мрежа". Испания пък получи първи гол на Европейско първенство от 735 минути!

• 45' Край на първото полувреме! Прекрасни 45 минути на стадиона в Бордо, надяваме се и втората част да предложи същата драма.

• 45' ГООООООЛ ЗА ХЪРВАТИЯ! Перишич центрира от лявото крило, а Никола Калинич отклони с пета, за да направи 1:1

• 44' Мората получи хубав пас и можеше да изскочи сам срещу Даниел Субашич. Нападателят обаче не успя да си спре добре топката.

• 39' Дарио Сърна центрира от дясното крило, Перишич надскочи Хуанфран, но ударът му с глава мина над гредата.

• 35' Любопитна ситуация. Алваро Мората изпусна нервите си при контакт с Тин Йедвай и опита да го изрита без топка. Главният съдия направи сериозна забележка на Мората.

• 29' Жълт картон и за Марко Рог. Халфът на Хърватия, който е като сянка на Андрес Иниеста, ще трябва да внимава до края на мача.

• 28' Нолито стреля от границата на наказателното поле. Топката се отклони от крак на хърватин и излезе в ъглов удар.

• 25' Първи жълт картон в двубоя. Получава го Марко Пяца за нарушение срещу Давид Силва пред наказателното си поле. При последвалото изпълнение Силва улучи стената.

• 23' Далечен удар на Давид Силва, но Даниел Субашич успя да избие.

• 21' Нолито и Мората останаха сами срещу двама защитници на хърватите. Нолито предпочете да комбинира, а имаше ситуация да стреля към вратата.

• 20' Страхотни първи 20 минути на срещата с положения и пред двете врати. По всичко изглежда, че ще става още по-любопитно.

• 14' КАКВО СЕ СЛУЧВА?!? Нова уникален пропуск за Хърватия. Иван Ракитич прехвърли Де Хеа, който беше извън пределите на вратата си. Топката удари последователно горната и страничната греда. ГОЛ НЯМА!

• 12' КАКЪВ ШАНС ЗА ХЪРВАТИЯ! Калинич остана сам на границата на наказателното поле след груба грешна на Серхио Рамос. Нападателят стреля мощно, но Давид Де Хеа изби в ъглов удар.

• 9' Испания бе близо до втори гол. Давид Силва центрира отляво, а Нолито засече топката от въздуха. Тя обаче профуча покрай страничната греда.

• 7' Секс Фабрегас навлезе в наказателното поле и копна топката над Субашич. Алваро Мората дебнеше на голлинията и с лекота вкара третото си попадение от началото на турнира. Мората се изравни с Гарет Бейл на върха при голмайсторите.

• 7' ГОООООООООЛ! 1:0 за Испания. Гол на Алваро Мората.

• 6' Първа опасност в мача - за Хърватия! След постепенна атака топката стигна до Дарио Сърна на десния край на наказателното поле, капитанът на хърватите стреля от воле, но в аут.

• 1' Холандецът Бьорн Куиперс наду свирката за началото на мача. Надяваме се, предстоят ни много интересни 90 минути.

• 0' Президентът на БФС Борислав Михайлов е на мача, седнал до Давор Шукер.

• 0' Здравейте приятели на футбола и Gol.bg, ще проследим заедно дербито в Група D на Евро 2016 между отборите на Испания и Хърватия. Висенте Дел Боске започна с титулярния си състав, докато хърватите ще бъдат без големите си звезди Лука Модрич и Марио Манджукич. Шоуто обаче е гарантирано!