Швеция

0:1
Белгия

Белгия

• 94' Край на мача! Белгия елиминира Швеция и приключва кариерата на Златан Ибрахимович в националния след успех с 1:0.

• 93' Белгия печели време и прави нова смяна - Ориги вместо Азар.

• 91' Страхотна възможност пред Бентеке, но Исаксон спасява удара му.

• 87' Бентеке вместо Лукаку за Белгия.

• 86' Много опасен удар на Ибрахимович покрай целта.

• 84' ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ! Страхотно изпълнение на Наинголан, който с удар от около 30 метра по диагонала, пронизва Исаксон. При изстрела имаше и лек рикошет.

• 83' Белгия оцелява! След корнер Гранквист засича, но Де Бройне избива от голлинията. Отлична възможност за Швеция.

• 82' Последна смяна за Швеция - Зенгин вместо Форсберг.

• 80' Добра работа на Мертенс! Той си създаде позиция за стреля и стреля, но Исаксон запазва интригата.

• 79' Опасен удар на Лукаку, но над вратата.

• 76' Златан стреля точно от свободен удар, но Куртоа е на място и избива.

• 73' Отличен шанс за Белгия! Лукаку е изведен леко отдясно на вратата, успя да стигне до топката, но ударът му е блокиран от Исаксон.

• 71' Смяна и за Белгия - Мертенс вместо Караско.

• 70' Втора смяна за Швеция. Джими Дурмаз вместо Себ Ларсон.

• 66' Опасен удар на Де Бройне, но Исаксон избива в корнер.

• 64' Лукаку стреля от трудна позиция, след като преди това овладя с гръб към вратата, но без да затрудни Исаксон.

• 63' Смяна за Швеция. Гуидети подсилва атаката.

• 63' Ибрахимович бележи, но попадението е отменено заради спорна засада.

• 60' Игра с ръка на Гранквист в наказателното поле, но дистанцията между него и съперника бе твърде малка, така че правилно съдията не отсъди дузпа.

• 58' Опасно подаване на Караско отдясно, но Ерик Йохансон се намесва решаващо и избива.

• 56' И двата тима са доста предпазлизи, като шведите още не рискуват много. Удар на Азар за Белгия е блокиран от Ларсон.

• 50' Ибрахимович стреля неточно с глава.

• 49' Шведите започват по-активно след паузата и се задържат в половината на съперника, но без чисти ситуации.

• 46' Начало на второто полувреме. Без промени в двата състава.

• 45' Край на първото полувреме! Без голове, но с положения и бърз футбол. Интригата се запазва.

• 45' Опасна игра на Витсел и той също е санкциониран.

• 45' Отличен шанс за Белгия! След къс корнер Де Бройне центрира отлично и включилия се Мюние леко докосна топката, но тя облиза гредата от външната страна.

• 42' Последните минути на първото полувреме са по-спокойни, като нито един от отборите не успява да стигне до опасна атака.

• 36' Ерик Йохансон задържа Лукаку и логично също получава картон от Феликс Брих.

• 35' Лукаку се размина пред вратата след опасно подаване на Де Бройне от фланга.

• 34' Свободен удар от добра позиция за Белгия, но изстрелът се отбива в стената.

• 33' Скоро следва и картон за Швеция. Той е за Екдал, който спря Де Бройне със спъване отзад.

• 30' Мюние получава първия жълт картон в мача заради грубо нарушение срещу Форсберг.

• 26' Хубава шведска атака! На скорост скандинавците разиграват и Ибрахимович стреля опасна към десния ъгъл, но топката преминава встрани от вратата, макар и доста близо до гредата.

• 25' Хубав и силевн удар на Де Бройне, който остана свободен фронтално срещу вратата, но Исаксон сигурно улови.

• 24' Ларсон опита късмета си от около 25-26 метра, но доста далеч от истината.

• 21' Шведите задържаха по-продължително време топката, изнесоха я с пасове напред и тя стигна до Ибрахимович в наказателното поле, което опита атрактивен изстрел от въздуха, но Алдервайрелд го блокира.

• 17' Белгийците владеят повече топката, но не успяват да превърват доминацията си в опасности пред Исаксон.

• 13' Блокиран удар на Азар, който набра скорост, но бе спрян от защитник.

• 11' Поредно опасно центриране пред шведската врата, като този път Исаксон не е убедителен, но неговите съотборници избиват.

• 6' Изключително високо темпо и атаки към двете врати! Удар на Лукаку покрай далечната греда.

• 5' Отличен шанс за Швеция! След свободен удар Маркус Берг остана свободен на около десетина метра от вратата, топката му бе идеално, но силния му удар бе в центъра на вратата и Тибо Куртоа изби.

• 3' Първа опасна атака за Червените дяволи! Азар получава в свободно пространство отляво, напредва и комбинира с Аксел Витсел пред наказателното поле, но ударът на полузащитника е над вратата.

• 1' Начало на двубоя! Белгия е фаворит, но Златан и компания не трябва да бъдат подценявани.

• 0' Ключов мач в пета група! Шведите се нуждаят от победа, за да се класират, а белгийците от равен, за да станат втори. Това може да се окаже последният мач на Златан Ибрахимович с националния екип. И двата тима стартират с най-доброто, с което разполагат.