Швейцария

Швейцария

82' - Джердан Шакири

5:6
Полша

Полша

39' - Якуб Блашчиковски

• 120' Швейцария - Полша 5:6 след дузпи. Полша се класира на четвъртфинал на Евро 2016

• 120' Криховяк вкарва и Полша е на четвъртфинал - 5:6

• 120' Родригес вкарва за Швейцария 5:5

• 120' Якуб Блашчиковски е точен за Полша 4:5

• 120' Фабиан Шер е точен за Швейцария 4:4

• 120' Глик вкарва за Полша 3:4

• 120' Джердан Шакири вкарва за Швейцария 3:3

• 120' Милик вкарва и Полша повежда 2:3

• 120' Ужасяващо изпълнение на Гранит Джака. Той пропуска за Швейцария 2:2

• 120' Роберт Левандовски бележи за Полша 2:2

• 120' Лихщайнер вкарва от първата дузпа и Швейцария повежда с 2:1

• 120' Край и на двете продължения. Следват дузпи

• 119' КЪСМЕТ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ. Лукаш Пишчек се озовава на чиста позиция, но не успява да промуши топката във вратата

• 118' НОВ ШАНС ЗА ШВЕЙЦАРИЯ. Отново Дердиок се добира до топката на метър от вратата, но не успява да я мушне в мрежата на Полша

• 117' Жълт картон за Йохан Джору

• 113' НЕВЕРОЯТНО СПАСЯВАНЕ НА ФАБИАНСКИ. Защитата на Полша увисва и позволява на Дердиок да стреля с глава от вратаркото поле, но Фабиански се протяга и спасява

• 108' Уникален Джердан Шакири. Звездата на Швейцария разнебитва от финтове двама защитници на Полша, последва центриране, но не се стига до нов гол

• 106' Сеферович нахлува отляво в наказателното поле на Полша, но стреля слабо и топката бе блокирана

• 106' Начало на второто продължение

• 105' Край на първото продължение

• 104' Втора смяна за състава на поляците. На мястото на Гросицки в игра Пешко

• 101' Първа смяна в състава на Полша. На мястото на Мачински в игра Водловиец

• 96' Швейцария продължава да натиска и да владее играта. Звездата Джердан Шакири се опитва да вкара нов шедьовър, но този път изпраща топката над гредата

• 93' Шанс за Швейцария. Лихщайнер центрира страхотно към Дердиок, но той стреля в аут

• 91' Начало на първото добавено време от 15 минути. Да си пожелаем още по-голяма драма

• 90' Край на редовното време Швейцария - Полша 1:1. Следват две продължения по 15 минути

• 90' Поляците имаха последен шан за редовното време, но Милик от пряк свободен удар стреля твърде неточно над вратата на Швейцария

• 89' Четири минути добавено време

• 88' КЪСМЕТ ЗА ПОЛША. Сеферович намира Емболо, но младокът не успява да опъне мрежата на слисаните поляци

• 86' Срещата отива към продължения, след като в последните минути действията се развиват основно в средата на терена и двата отбора изчакват последния сигнал за редовното време

• 82' ГОООООООООООООООООООООЛ! Швейцария - Полша 1:1, голмайстор Джердан Шакири. Уникален, феноменален Шакири, който опъва мрежата на швейцарците след страховита странична ножица от границата на наказателното поле

• 80' Тотален натиск на швейцарците, които се настаниха плътно пред наказателното поле на Полша

• 78' ГРЕДА за Швейцария. Уникален шанс за кръстоносците. При едно центриране в пеналта, защитата на Полша заспа и позволи на Джака да намери Сеферович, но той с левия крак прати топката в гредата

• 77' Трета смяна за състава на Швейцария. На мястото на Бехрами в игра Желсон Фернандес

• 73' ООООО, НЕВЕРОЯТНИ! Рикардо Родригес стреля майсторски от фаул и праща кълбото в горния десен ъгъл, но Фабиански спасява по феноменален начин с една ръка!!!

• 71' Неточен удар за статистиката на Лукаш Пишчек.

• 70' Втора смяна за Швейцария. Излиза Мехмеди, влиза Дердиок.

• 69' Поляците са прекалено пасивни в последните минути и изобщо не приличат на отбора от първото полувреме. Дали това няма да им струва скъпо?

• 65' Добро центриране отляво към Емболо, но Фабиански скача и улавя!

• 64' Спокойни минути, в които Полша приема играта в своята половина.

• 58' Първа смяна в мача - Емболо за Джемаили.

• 58' Става горещо! Артур Йеджейчик също получава жълт картон.

• 57' Роберт се изправя на крака и влиза обратно на терена.

• 56' ЛОШО! Левандовски остава да лежи на земята, превивайки се от болка!

• 55' Жълт картон за Фабиан Шер, който спъна Левандовски.

• 53' Двата тима си разменят крошета като боксьори в тежка категория! Този път Блашчиковски шутира, но Зомер спасява!

• 51' Джердааааааан! Какъв снаряд на Шакири! Топката обаче се озова право в обсега на Фабиански и той боксира!

• 50' Майсторско изпълнение на Левандовски! Роберт задържа пред наказателното поле на противника и стреля изненадващо, но Зомер улавя!

• 47' Милик изчиства пред голлинията на Полша след изпълнение на корнер!

• 46' Хубав пробив отдясно на Шакири, но неговото центриране е пресечено!

• 46' Играта е подновена!

• 45' Край на първото полувреме!

• 45' Гросицки опитва задна ножица, но без успех.

• 39' Чудесна атака за Полша отляво и този път крепостта на Швейцария е превзета! Всичко започва от Гросицки, който атакува отляво. Топката стига до оставения напълно непокрит отдясно Якуб Блашчиковски и той матира Зомер с плътен удар по земя!

• 39' ГООООООООООООЛ! КУБААААААААААААА! Якуб Блашчиковски открива резултата!

• 38' Джемаили стреля с левачката извън наказателното поле. Получава се рикошет, но Фабиански избива с една ръка.

• 35' ОПАСНО! Фабиан Шер е оставен сам в пеналта и нанася удар с глава, но Фабиански улавя насочената към него топка!

• 33' Милииииииииииик! Ах, Аркадиуш! Полският нападател с трети сериозен пропуск от началото на мача! Този път той е оставен сам вляво, но отново бие над напречната греда! В друг спорт Милик щеше да донесе точки на отбора си с тези изпълнения!

• 31' Удар от движение на Гросицки, но над напречната греда! Пече ли се голът за Полша, или техният опонент ще ги накаже за пропуските?

• 29' Криховяяяяяяяк! Полякът изскочи зад защитата на противника при изпълнение на корнер, но би много неточно с глава!

• 25' Рикардо Родригес шутира отдалеч, но покрай десния страничен стълб!

• 23' Неточен удар на Джемаили с глава при изпълнение на корнер за Швейцария.

• 20' Неточен удар и на Мачински извън наказателното поле. Поляците владеят инициативата и разиграват много добре, но са под всякаква критика в стрелбата.

• 19' Втори сватбарски изстрел на Милик в мача. Реферът Марк Клатънбърг обаче отсъжда корнер.

• 14' Страстите се успокоиха, но дали това не е затишие пред буря?

• 10' Джемаили праща топката в мрежата, но от нейната външна страна! Той получи пас от Джердан Шакири, но ъгълът за стрелба беше прекалено малък!

• 6' Удар с глава на Милик след меко центриране на Гросички, но Зомер улавя спокойно.

• 6' Роберт Левандовски опитва подаване отляво, но топката среща тялото на бранител в червено.

• 5' Владимир Петкович изглежда притеснен, а и няма как да бъде иначе - неговите момчета са принудени да се отбраняват в своята половина още от самото начало на мача.

• 3' Вихрено начало на мача! Двата отбора се захапаха веднага и водят люта битка за всяка педя терен!

• 1' ПРОПУСК за Полша! Каква възможност за Милик още в 25-ата секунда! Зомер влиза в краката на Левандовски за спорна топка и Милик получи златен шанс, но стреля над целта извън наказателното поле!

• 1' Начало на мача!

• 0' Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg! Заедно ще проследим първия 1/8-финален сблъсък на Евро 2016, който противопоставя Швейцария и Полша. "Кръстоносците" впечатлиха в група "А", измъквайки равенство срещу домакина Франция. Същото сториха поляците в група "С" срещу Германия, като Роберт Левандовски и компания все още нямат нито един допуснат гол. Да си пожелаем вълнуващ сблъсък и много голове в двете врати!