43' - Марио Гомес

3:0
Словакия

Словакия

• 92' Край на мача! Германия тотално надигра Словакия и логично продължава на 1/4финалите след успех с 3:0.

• 91' Чиста ситуация за Германия! Кроос обаче не успява да вкара, като Козачик показва отличен рефлекс и избива.

• 87' Германците търсят четвърти гол, но не са прецизни в решаващата фаза, а няколкото корнера, които спечелиха, не им носят успех.

• 84' Трета смяна за Словакия - Салата се появява на позицията на Гьомбер.

• 83' Подолски се включи амбицирано и негов удар е блокиран.

• 80' Действията се развиват предимно в средата на терена. Темпото обаче също спадна. Съперниците просто чакат последния съдийски сигнал.

• 76' Трета смяна за Германия - Швайнщайгер вместо Кедира. Мачът така или иначе се доиграва.

• 72' Напривилият отличен мач Дракслер отстъпва мястото си на Подолски.

• 72' Логично Боатенг, който имаше лека контузия преди сблъсък, е заменен от Хьоведес.

• 68' Силен удар на Дурица, но покрай вратата.

• 67' Хумелс играе чисто с топката, след което събаря противника. Реферът показва пресилен картон на защитника.

• 64' Смяна за Словакия - Шестак вместо Дуриш.

• 63' ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ - 3:0! Всичко свършва. Хумелс отклони топката с глава към свободния Дракслер и той от въздуха реализира хубав гол, ликвидирайки изцяло интригата.

• 60' Играта е по-равностойна, като словаците опитват да бъдат активни, но германците действат спокойно.

• 54' Свободен удар на Хамшик, но топката се отбива от Хумелс и излиза в корнер. Реферите обаче се объркаха и отсъдиха аут.

• 49' ХУБАВА СИТУАЦИЯ ЗА СЛОВАКИЯ! Хамшик комбинира пред наказателното поле с Куцка, който стреля силно, но право в ръцете на Нойер.

• 46' Смяна на почивката за Словакия. Вайс е заменен от Грегуш.

• 46' Кимих задържа Хамшик и е санкциониран.

• 46' Начало на второто полувреме.

• 45' Край на първото полувреме! Германия логично води с 2:0 и доминира тотално.

• 43' ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ - 2:0! И както често става след пропуск пада гол в другата врата. Дракслер проби отлично отляво, като влезе в наказателното поле, след което върна от аутлинията към Гомес и той отблизо не пропусна, реализирайки втория си гол на турнира.

• 41' НОЙЕР СПАСЯВА! Отлична възможност за Словакия. Пекарик центрира отлично отдясно и Куцка засече с глава, пращайки топката под гредата, но Нойер показа отличен рефлекс и изби в корнер, който не донесе нищо след това.

• 39' Отново Дракслер се оказва на добра позиция, но ударът му преминава встрани.

• 38' Нойер излиза малко рисковано след лош пас назад, но все пак изчиства в трибуните.

• 37' Хубав пробив на Дракслер. Серия от финтове, но след това ударът му е блокиран и не се стига до проблеми за Козачик.

• 32' Неточен удар на Мюлер, който още търси първия си гол на турнира. За Словакия пък нищо не се получава, а и тимът играе доста плахо.

• 28' Никаква игрова промяна. Германците не спират да атакуват, докато словаците не могат да им се противопоставят.

• 26' Слаб удар на Мюлер, който все пак кара Козачик да го блокира с плонж.

• 24' Късмет за Словакия! Пореден шанс за Германия. Топката пада на крака на Йозил, който стреля силно по диагонала, но на сантиметри встрани.

• 19' Първа ситуация за Словакия! Вайс нахлу в наказателното поле след двойно подаване, но след това опита пас, макар и да можеше да стреля и германците се справиха.

• 18' Неточен удар на Йозил от въздуха. Никаква промяна обаче по отношение на играта. Германците са пълни господари на терена и продължават да търсят втори гол.

• 13' Жълт картон за Шкъртел.

• 13' ЙОЗИЛ ИЗПУСКА! Ударът на халфа не е достатъчно добър и Матуш Козачик спасява!

• 13' ДУЗПА ЗА ГЕРМАНИЯ! Шкъртел изблъсква Гомес, който не успява да стигне до топката. Наказателен удар за Бундестима.

• 11' Германците продължават да контролират събитията.

• 8' ГОЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! Последвалият корнер не е избит добре от словаците, топката попада на крака на Боатенг, който с удар от въздуха извън наказателното поле открива резултата.

• 7' Първа ситуация! Кроос центрира от свободен удар и Кедира стреля с глава, но Козачик избива над вратата.

• 5' Началото е спокойно, като германците очаквано владеят топката, но не създават все още добри положения. Словаците са добре подредени пред своята врата.

• 1' Начало на двубоя в Лил! Германия е абсолютен фаворит в сблъсъка със Словакия.

• 0' Някои промени в стартовите състави на Германия и Словакия. За Бундестима започна Дракслер вместо Гьотце. За Словакия Мак и Дуда останаха на пейката.