Полша

Полша

2' - Роберт Левандовски

4:6
Португалия

Португалия

33' - Ренато Санчес

• 130' Край на мача! Португалия печели с 6:4 след изпълнение на дузпи и ще играе на полуфиналите!

• 129' Рикардо Куарешма ВКАРВА! Португалия побеждава с 5:3 при дузпите и е на полуфинал!

• 128' Якуб Блашчиковски ПРОПУСКА! Патрисио спасява насочения в неговия долен ляв ъгъл удар!

• 127' Нани ВКАРВА хладнокръвно в горния десен ъгъл!

• 126' Камил Глик ВКАРВА в левия ъгъл! 4:4!

• 125' Жоао Моутиньо ВКАРВА в долния ляв ъгъл! 4:3 за Португалия в общия резултат.

• 124' Аркадиуш Милик ВКАРВА в долния ляв ъгъл! 3:3!

• 123' Ренато Санчес ВКАРВА в горния ляв ъгъл! 3:2 за Португалия!

• 122' Левандовски ВКАРВА в долния десен ъгъл - 1:1 при дузпите и общ резултат 2:2!

• 121' Роналдо е първи изпълнител! Неговият удар е точен! Топката влиза в левия ъгъл!

• 120' Край на продълженията! Чакат ни дузпи!

• 120' Капусткааааааааа! Шанс за младока, но той бие в тялото на Пепе!

• 118' Пишчек центрира за Левандовски, но Пепе се намесва!

• 117' И двата отбора не рискуват, чакайки дузпите.

• 115' Остро центриране на Капустка от аутлинията, но той не успява да намери свой съотборник.

• 114' Атака за Полша отляво, но без успех.

• 110' Фен на Роналдо влиза на терена, срещата е прекъсната до извеждането му извън терена.

• 106' Много неточен удар на Блашчиковски.

• 105' Край на първото продължение.

• 103' Точен удар на Нани, но право в тялото на Фабиански.

• 100' Снаряд на Милик, но покрай целта!

• 98' Удар с глава на Нани, но топката лети покрай лявата греда!

• 98' Смяна и за поляците - Мачински напуска, влиза Водловиец.

• 96' Последна смяна за Португалия - Данило влиза на мястото на Карвальо.

• 92' Топката е в близост до Роналдо, но той отново не успява да играе с нея! Този път асът на иберийците е затворен.

• 91' Начало на първото продължение!

• 90' Край на редовното време! Следват две продължения по 30 минути. Ако Португалия достигне до полуфиналите, ще е постигнал това с 5 (!) равенства в редовното време от 5 мача!

• 90' + 2 Жълт картон за Уилям Карвальо, който пропуска евентуалния полуфинал.

• 90' Три минути добавено време, вървим към продължения. И за двата отбора това не е нещо ново...

• 90' Пепе! Удар с глава на португалското ренде, но топката лети над напречната греда. Съдийската бригада маркира засада...

• 89' Жълт картон за Капустка, който влезе преди малко на терена.

• 86' Кристиааааано! Какъв пас на Моутиньо, но Роналдо не си спря топката в пеналта!

• 82' Смяна и за поляците - Капустка на мястото на Гросицки

• 81' Опасно! Йеджейчик изчиства топката, но за малко да си вкара автогол!

• 80' Куарешма влиза в игра на мястото на Марио.

• 79' Точен удар с глава на Фонте след изпълнение на корнер, но право в ръцете на Фабиански!

• 75' Силен, но много неточен удар на Гросицки.

• 73' Първа смяна за Португалия. На мястото на Адриен Силва в игра Жао Моутиньо

• 70' Жълт картон за Адриен Силва от състава на Португалия

• 69' КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ПОЛША. Милик се опитва да вкара технично, но Руи Патрисио спира топката малко пред голлинията на Португалия

• 66' Жълт картон за Камил Глик за секира срещу Роналдо

• 64' Мощна тупалка на Адриен Силва, но топката профучава до дясната греда на поляците

• 60' ПОЛОЖЕНИЕ ЗА ПОРТУГАЛИЯ. Нани пробива отляво и центрира към дузпата, но там Роналдо непохватно не уцелва топката и пропуска отлична възможност за гол

• 56' Удар на Роналдо отляво, но топката се оплита от външната страна на мрежата на поляците

• 55' Второто полувреме е далеч по-спокойно от първата част. Двата отбора разиграват основно в средата на терена, без сериозни голови положения

• 51' Остро центриране на Нани към Роналдо, но Фабиански предвидливо излиза и лови топката

• 49' Първо положение за второто полувреме и то е за Полша. Отлично центриране на Пишчек към Левандовски, но той с глава не успява да вкара

• 46' Начало на второто полувреме

• 45' Край на първото полувреме

• 44' Една минута добавено време

• 42' Жъл картон за Йеджейчик

• 35' Уникален мач до този момент в Марсилия. Поляци и португалци ни оставят без дъх през това първо полувреме

• 33' ГОООООООООООООООЛ! Полша - Португалия 1:1, голмайстор Ренато Санчес. Уникален Санчес. Детето-чудо простреля Фабиански

• 30' ПОРТУГАЛИЯ СКОЧИ ЗА ДУЗПА. Роналдо бе изблъскан в гръб от Паздан в пеналта на Полша, но не последва наказателен удар

• 28' ПРОПУСК НА РОНАЛДО. Нани извежда Кристиано пред пеналта, но той стреля твърде слабо и Фабиански без проблеми лови

• 23' ПОРЕДЕН ПРОПУСК ЗА ПОЛША. Гросицки прави за смях защитата на Португалия отляво, навлиза в пеналта и центрира остро на дузпата, но там Роберт Левандовски е блокиран и не успява да вкара

• 17' УНИКАЛНО НАЧАЛО НА МАЧА. Поредна свирепа контра за Полша завършва с отсечен удар на Левандовски, но този път Руи Патрисио спасява

• 16' Роналдо изпълнява пряк свободен удар, но праща топката в стената изградена от играчи на Полша

• 15' ШАНС ЗА ПОЛША. Аркадиуш Милик напредва през центъра и шутира свирепо от границата на пеналта, но топката профучава до лявата греда на португалците

• 10' Кристиано Роналдо се освобождава от защитата на Полша и шутира остро от дъгата на пеналта, но е блокиран

• 5' Уникално начало на мача в Марсилия. Португалците се хвърлят здваро в атаки и се опитват да върнат попадението на Левандовски

• 2' ГОООООООООООООЛ! Полша - Португалия 1:0, голмайстор Роберт Левандовски. Страхотна атака на поляците, при която топката достига до Левандовски и той с отсечен шут опъва мрежата на португалците