Германия

0:2
Франция

Франция

73' - Антоан Гризман

45' - Антоан Гризман

• 94' Това е всичко! Франция е на третия си финал на европейско първенство! Антоан Гризман с два гола и отмъщението срещу Германия е факт. Съперник на финала в неделя е Португалия!

• 93' НЕВЕРОЯТНО СПАСЯВАНЕ НА ЛОРИС! Кимих засече центриране отдясно и стреля силно с глава, но вратарят на Франция някак си успя да избие, показвайки страхотен рефлекс.

• 91' Героят Гризман получава заслужени аплодисменти, когато е заменен от Йоан Кабай. Добавеното време е 4 минути.

• 90' Всичко изглежда решено. Германия сякаш се примири със загубата.

• 88' Още един удар на Жиняк, но Нойер пак е сигурен.

• 86' Гризман търси хеттрика си. За малко да се измъкне сам срещу вратаря. Мустафи го спря, а след това нападателят стреля, но Нойер не бе застрашен.

• 82' Опасен удар на Хьоведес с глава, но малко над вратата.

• 79' ШАНС ЗА ГЕРМАНИЯ! След центриране Мустафи получава шанс да стреля от наказателното поле, но над вратата. Трябваше да се справи по-добре.

• 79' Лерой Сане прави дебют на турнира и се появява на мястото на Швайнщайгер.

• 77' Дешан сменя Жиру с Жиняк.

• 76' Дракслер стреля опасно от свободния удар, но покрай вратата.

• 75' Канте не се бави много и отнесе картон за спъване отзад.

• 74' ГРЕДА ЗА ГЕРМАНИЯ! Кимих стреля отлично с левия крак, но топката срещна гредата и излезе в аут.

• 73' НОВ ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Отново Гризман! Шести гол за него. Погба отне в наказателното поле и задържа, след това центрира, Нойер не се намеси както трябва и Гризман се оказа на точното място, бутвайки топката в мрежата. Франция докосва финала

• 71' Дешан търси сигурност и пуска Канте на мястото на Пейе. При това положение Матюиди ще отиде на крилото.

• 67' Пайе получи добра възможност за удар, но не успя да стреля силно и пропусна ситуацията.

• 67' Втора смяна за Германия и тя е ясно - Гьотце вместо Джан. Германия тръгва в атака.

• 63' Корнер за Франция. Центрирането е добро и Кошчелни стреля с глава, но над вратата.

• 60' Смяната е очаквана. Боатенг е заменен от Шкодран Мустафи.

• 59' Проблеми за Боатенг. Той се самоконтузи и ще трябва да напусне.

• 58' Французите се бранят по-добре и не допускат проблеми за Лорис.

• 55' Германците пак владеят инициативата. Опасно центриране, което е избито от френската защита.

• 50' Дракслер губи топката до аутлинията, а след това атакува остро Сисоко и е санкциониран.

• 47' Гризман също стреля, но след рикошет в Боатенг следва корнер.

• 47' Първа възможност за втората част! Жиру е на отлична позиция, но пак не действа достатъчно бързо и шутът му е блокиран.

• 46' Начало на второто полувреме! Без промени в двата състава.

• 45' ГОООЛ ЗА ФРАНЦИЯ! В добавеното време на първата част Гризман е точен от дузпа. Пети гол за него на турнира. Категорично изпълнение и без шанс за Нойер.

• 45' Жълт Картон и за Йозил, който бурно е оспорвал отсъждането на Рицоли.

• 45' Швайнщайгер получи и жълт картон при ситуацията за дузпата.

• 45' Край на първата част! Германия доминираше и имаше повече положения, но Франция поведе, макар и дузпата да бе леко спорна.

• 45' ДУЗПА ЗА ФРАНЦИЯ! Швайнщайгер вдига ръка при центриране и Рицоли посочва бялата точка.

• 43' Първи картон и за Франция. Той е за Патрис Евра, който спира атака на съперника.

• 42' СТРАХОТЕН ШАНС ПРЕД ЖИРУ! Нападателят се измъква малко след центъра сам срещу вратаря, но е застигнат в наказателното поле и с отличен шпагат Хьоведес го блокира.

• 41' Удар на Гризман! Нападателят получава възможност и стреля от наказателното поле, но топката не е лесна и профучава встрани.

• 40' Германците пак искат дузпа! След корнер Швайнщайгер и Погба се държат и падат, но реферът посочва аут.

• 39' Нов шанс за Германия! Грешка на Матюиди, Мюлер напредва и стреля по диагонала, но Лорис е сигурен.

• 37' Свободният удар на Погба е точен, но без проблеми за Нойер.

• 36' Първи картон в мача и той е за Емре Джан. Гризман се втурна напред и халфът закъсня с намесата си, като го препъна. Рицоли бе близо и извади картона.

• 32' Германците продължават да опитват и трайно се настаниха в половината на домакините. При поредното центриране Мюлер се размина, а след това Дракслер не успя да стреля. Отново обаче ситуацията бе опасна.

• 29' Играта на Франция тотално се разстрои. Те загубиха центъра на терена и са принудени само да се бранят.

• 26' НОВ ШАНС ЗА ГЕРМАНИЯ! Продължителна атака и хаос в наказателното поле. Французите не могат да избият и Швайнщайгер стреля много опасно към далечния ъгъл, но Лорис избива над гредата. Корнерът след това не носи нищо.

• 25' ТОЧЕН УДАР НА ПАЙЕ! Дистанцията обаче е 30 метра и изстрелът от станично положение не носи проблеми за Ноейр, който сигурно лови.

• 21' ГЕРМАНИЯ ИСКА ДУЗПА! Кроос се измъква през центъра, но не успява да стреля и пада след намеса на Юмтити и Погба. Рицоли обаче не отсъжда нищо, а и повторенията показват, че и контакта е извън наказателното поле.

• 20' Корнер за Германия, но Кошчелни избива с глава.

• 19' Без опасни положения, но сега Германия контролира нещата, като играчите си подават много добре. Проблеми за Франция.

• 15' Нов точен удар за Германия! Той е на Мюлер, но без проблеми за Лорис. Германците обаче се задържат в половината на Франция и владеят инициативата.

• 14' СПАСЯВАНЕ НА ЛОРИС! Германия се окопити. Дракслер подава много опасно на Джан, който стреля от границата на наказателното поле много близо до дясната греда, но Лорис показа отлична реакция и избива.

• 13' Германия отговаря! Хубава атака на Бундестима отдясно, Емре Джан се измъква и подава в наказателното поле, където Мюлер засича, по край целта.

• 9' Германците изглеждат притеснени и дотук не могат да направят нищо смислено в атака.

• 7' Страхотна атака и първи шанс за Франция! Гризман размени подавания с Матюиди, илезе на стрелкова позиция и стреля от около 15 метра, но Нойер плонжира и изби. Удара обаче бе малко по-слаб.

• 5' Домакините играят агресивно и натискат съперника. Те владеят повече топката, но Бундестимът действа спокойно.

• 3' Първи корнер в мача и той е за Франция. Късото изпълнение и центрирането на Гризман обаче, не донесоха проблеми на германската защита.

• 1' Силно върната назад топка към Нойер, но вратарят на Германия остава спокоен и се справя със ситуацията.

• 1' Двубоят започва! Страхотна атмосфера на "Стад Велодром". Президентът на Франция Франсоа Оланд също е на трибуните. Томас Мюлер води атаката на Бундестима, за домакините няма промяна в единайсеторката.