109' - Едер

1:0
Франция

Франция

• 120' КРАЙ НА МАЧА! ПОРТУГАЛИЯ Е НОВИЯТ ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН!

• 120' Две минути добавено време.

• 120' Куарешма извежда Жоао Марио, но Саня чисти в корнер. Няма кой да изпълни ъгловия удар. В крайна сметка топката излиза в тъч за Франция.

• 119' Герейро влиза на терена, а накуцващият Роналдо му вдъхва кураж. Какъв момент само!

• 117' Португалия остава временно с човек по-малко на терена.

• 117' Герейро лежи на земята и е бурно освиркван от домакините.

• 116' Опасно центриране на Нани, Юмтити чисти в решаващия момент.

• 115' Жълт картон за Погба.

• 111' Опасно центриране, но Патрисио скача и лови сигурно.

• 110' Марсиал влиза на мястото на Сисоко.

• 109' ГООООООООООООООООООЛ! ЕДЕЕЕЕЕЕЕР БЕЛЕЖИИИИИИИИИИИИ!!!!!!!! Нападателят на Португалия е оставен да стреля пред наказателното поле в долния десен ъгъл и матира Лорис за 1:0!!!

• 108' ГРЕДА! Герейро стреля от последвалото нарушение, но в напречния стълб!

• 107' Жълт картон за Кошчелни и фаул за Португалия малко пред границата на пеналта.

• 106' Начало на второто продължение.

• 105' Край на първото продължение.

• 104' НОВ ПРОПУСК ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Куарешма центрира от корнер, Едер засича с глава, но Лорис избова със сетни сили.

• 98' И нов картон. Този път го получава Жоао Моутиньо.

• 97' И Матюиди е официално предупреден.

• 95' Жълт картон за Герейро.

• 95' Опансно центриране от фаул, Едер засича с глава, но има и засада.

• 90' Начало на първото продължение.

• 90' Край на редовното време. Ред е на допълнителните 30 минути.

• 90' ГРЕДА! Топката стига с доза късмет до Жиняк, той се освобождава с финт и стреля, но в десния страничен стълб.

• 90' Три минути добавено време.

• 84' ПРОПУСК! Бомбен шут на Сисоко от около 25 м, но отново Патрисио избива.

• 80' ШАНС ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Нани центрира, Лорис чисто със сетни сили, след което Куарешма засича със странична ножица, но вратарят отново демонстрира класа и избива.

• 78' Ренато Санчес е сменен от Едер.

• 78' Жиняк влиза на мястото на Жиру.

• 75' КАКВО СПАСЯВАНЕ! Коман извежда Жиру, който стреля, но Патрисио отново е на мястото си.

• 72' Жиру отлично намира Коман, който нахлува в наказателното поле, но пасът му е пресечен.

• 67' Силен изстрел на Коман с десния крак, който не намира очертанията на вратата.

• 66' Жоао Моутиньо се появява на мястото на Адриен Силва.

• 66' КАКЪВ ПРОПУСК! Гризман засича мощно с глава от границата на вратарското поле, но сантеметри го разделят от седмия му гол на Евро 2016.

• 62' Жълт картон за Жоао Марио.

• 59' Коман веднага изостря играта на Франция и извежда Гризман, който стреля от малък ъгъл, но вратарят спасява.

• 58' Първа смяна в състава на Франция. Пайе напуска, на негово място влиза Коман.

• 56' Отлично центриране на Жоао Марио, но Юмтити чисти точно преди Нани да засече с глава.

• 54' Мощен удар на Погба от разстояние, но топката минава над вратата.

• 49' Опасно центриране на Нани, но няма кой да засече топката!

• 46' Начало на второто полувреме.

• 45' Край на първото полувреме. Португалия и Франция се оттеглят при резултат 0:0.

• 44' Без интересни моменти в последните минути на първото полувреме на финала.

• 39' Фонте надскача Кошчелни и засича с глава, но над вратата.

• 37' Опасна атака за Португалия, която завършва с удар на Герейро по земя, който излиза в корнер.

• 34' Първи картон в мача. Получава го Седрик Суареш.

• 34' КАКЪВ ШАНС! Пайе намира Сисоко в наказателното поле, той се обръща и отправя истински снаряд към вратата, но Руи Патрисио отново спасява.

• 30' Страхотен пробив на най-добрия на терена Сисоко, но Фонте чисти в корнер, след което португалците чистят.

• 27' Жоао Марио засича с глава, но Лорис лови без никакви проблеми.

• 25' СМЯНАТА Е ФАКТ! Роналдо напуска терена със сълзи на очите! На негово място влиза Рикардо Куарешма!

• 24' ЖАЛКО! Кристиано Роналдо е изнесен на носилка. Трагичен край за него на Евро 2016!

• 24' Роналдо отново е на земята и хвърли капитанската лента. Тя отива на ръката на Нани.

• 23' Роналдо остава под топката, но Силва засича от въздуха, но мерникът му изневерява!

• 22' Сисоко пробива през центъра и стреля, но над вратата.

• 20' Роналдо стиска зъби и отново се завръща в игра!

• 18' Кристиано Роналдо напуска терена със сълзи на очите, но смяната още не е факт! Лекарският екип на Португалия прави всичко по-силите си да помогне на трикратния носител на Златната топка. Той има контузия в проблемото си ляво коляно!

• 17' УЖАС ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Роналдо пада на тревата без никой да го докосва! Голямата звезда по-всяка вероятност ще напусне принудително терена!

• 14' Португалия успя да изнесе играта в центъра на терена.

• 11' Кристиано Роналдо се завърна в игра, но е видно, че има проблеми.

• 11' Жиру засича с глава подаването от последвалия корнер, но вратарят на иберийците отново е на мястото си и спасява.

• 10' КАКЪВ ШАНС ЗА ФРАНЦИЯ!!! Жиру качва топката на главата на Гризман, който я насочи точно под горната греда, но Руи Патрисио с чудесна намеса чисти в корнер.

• 9' КОШМАР ЗА ПОРТУГАЛИЯ! Кристиано Роналдо е ритнат и напуска терена. Очаква се все пак той да се завърне в игра!

• 7' Пресата на Франция продължава да затруднява "мореплавателите". Матюиди извежда с хубав пас Гризман, който стреля от малък ъгъл, но в аут. Звездата на Франция можеше и да комбинира с Жиру, което изглеждаше по-добрият вариант.

• 5' ФРАНЦИЯ ОТГОВАРЯ! Футболист на гостите бърка при изнасянето на топката, тя попада в Сисоко, който стреля от воле, но много високо над вратата!

• 4' ПЪРВИ УДАР В МАЧА! Седрик намира Нани с превъзходен пас от дълбочина, но ударът на нападателя от границата на наказателното поле минава над вратата!

• 3' Домакините започват мача доста по-активно и налагат убийствена преса още в половината на Португалия.

• 1' Начало на финала на Евро 2016! Да си пожелаем качествен футбол с много голове и по-добрият отбор да спечели!

• 0' Здравейте, уважаеми читатели на Gol.bg. Ще имаме удоволствието заедно да проследим на живо финала на Евро 2016 между Португалия и Франция. Мачът на "Стад дьо Франс" в парижкото предградие Сен Дени започва след по-малко от час с главен съдия Марк Клатънбъргно от Великобритания. Тази вечер "мореплавателите" ще гонят първата си титла от шампионат на Стария континент, след като загубиха финала през 2004 година у дома от Гърция. От своя страна "петлите" ще търсят трети трофей, с който да се изравнят на европейския връх с Германия и Испания.